У столиці, за рішенням ради оборони міста, проводять роботу щодо забезпечення безпеки киян.
Мова йде про звільнення від тимчасових споруд шляхів евакуації киян до укриттів й надання швидкого доступу до станцій метрополітену великій кількості громадян.
Нині місто звільнило від МАФів 6 локацій. На декількох створили просторі та затишні громадські простори. Це зокрема сквери біля станції метрополітену «Шулявська», «Берестейська», «Героїв Дніпра».
«Місто розпочало проєкт, пов’язаний з безпекою людей, й сьогодні вже можна говорити про певні результати. В першу чергу мова йде про станції метрополітену. Шляхи до них мають бути повністю доступними, з вільними підходами. Люди не повинні натрапляти на перепони. Тому поряд з шістьма станціями метро демонтували кіоски. Окрім демонтажу з’явилася можливість облаштувати громадські простори — сквери, як от біля Шулявської», — коментує заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За його словами, сьогодні є величезний відгук вдячності від киян, а також запит на те, щоб така робота продовжувалася.
«Тому ми робимо висновки, продовжуємо працювати. Крім станцій метрополітену, робота з демонтажу проводиться у місцях, де проходять інженерні комунікації. Над ними не повинно бути жодних споруд», — сказав Пантелеєв.
«Робота зі звільнення підходів до метро нині продовжується біля станцій „Житомирська“, „Святошин“, в центрі Києва. На нараді у міського голови мова йшла й про „Дорогожичі“, які також звільнятимемо від МАФів. Щодо вулиць Дорогожицької та Теліги, то за останній час до контакт-центру 15-51 надійшло понад 150 скарг від мешканців на антисанітарію», — розповів директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.
За словами Петра Пантелеєва, місто при прийнятті рішень щодо демонтажу враховує баланс інтересів киян та бізнесу.
«Ми робимо все, щоб підтримувати малий бізнес. Місто надало їм певні пільги. Але є ситуації, коли суспільний запит переважає. Ми наразі не можемо відмовити киянам у питаннях, де вони праві і є логіка. Хоча б от з цією локацією на Шулявці. Тут ми бачимо що є й безпека й покращення стану території», — пояснив Пантелеєв.
За словами Михайла Буділова, Департамент комунальної власності КМДА своєю чергою пропонує наразі 250 тисяч квадратних метрів приміщень під оренду малому бізнесу.
Щодо створення нових укриттів у Києві, то за словами заступника голови КМДА, наразі у столиці стартувало будівництво підземних укриттів. Вони вже споруджуються, проєктуються нові. В першу чергу — у закладах освіти, дитячих садках там, де вони відсутні.
«Ресурс, який нині є, спрямовується на будівництво заглиблених укриттів», — сказав Петро Пантелеєв.