Український військовий кореспондент Богдан Мирошников вважає, що для успішного просування противника з півночі існує низка об’єктивних перешкод. За словами журналіста, певні «експерти» зараз поширюють побоювання щодо повторної атаки на Суми, Чернігів, Київ чи Харків. Утім, планувати можна все, що заманеться — важливо, наскільки ці плани реальні в умовах, коли для проведення повномасштабної операції необхідні значні людські та матеріально-технічні ресурси, а також сприятлива місцевість.
Як зауважує Мирошников, нині основна маса резервів агресора спрямована на схід та південь, тому негайна підготовка масштабного наступу на півночі стає малоймовірною. Хоча для Сумського напрямку ворог залучає найбільш підготовлені підрозділи — такі як 7-ма та 76-та ДШД, 155-та бригада морської піхоти тощо, — географія та особливості рельєфу Сумщини серйозно ускладнюють їхнє просування.
Окрім того, противник змушений відволікати ресурси на стримувальні бої в Білорусі («БНР» у тексті Мирошникова), що ще більше обмежує можливості великого наступу. Для прикладу, якщо на Авдіївку свого часу здійснювало тиск угрупування у 110–115 тисяч військових за підтримки тисячі танків і бронемашин та аналогічної кількості артилерійських установок, то для Сум, за підрахунками Мирошникова, потрібно вдвічі більші сили — і це без шкоди для інших напрямків.
До того ж, попри те, що у 2022 році ворогу вдалося досить швидко зайти на північ, тепер всі подальші спроби можуть успішно блокуватися завдяки підготовленим оборонним укріпленням і зміненій ситуації на місцевості. У випадку з Черніговом відстань від кордону вища, ніж до Сум, а рельєф і логістика лише ускладнюють наступальні дії. Столиця розташована ще далі, тому другий «бліцкриг» на Київ виглядає ще менш імовірним. Не варто забувати й про Харків, де попередня спроба наступу теж виявилася невдалою.
На сьогодні критичною є також здатність росіян потайки формувати стратегічне угрупування. За словами кореспондента, зараз, порівняно з 2022-м, це значно ускладнилось. Зібрати 200–250 тисяч особового складу та відповідну кількість техніки для проведення хоча б однієї операції, наприклад на Суми, буде надзвичайно важко без ослаблення інших ділянок фронту.
Попри це, ймовірність створення так званої «буферної зони» в прикордонних районах Сумщини все ж залишається. Проте Сили оборони України уважно стежать за ситуацією, роблячи все можливе, аби не допустити окупантів у цей регіон. Як наголошує Мирошников, така небезпека залишається на доволі високому рівні.