У Музеї історії України у Другій світовій війні 23 серпня відкриється масштабний виставковий проєкт “Війна: зворотна перспектива”. Він триватиме до кінця року.
Проєкт є спробою охопити історію Другої світової та російсько-української війни через художні рефлексії. На площі майже 2000 квадратних метрів під Батьківщиною-матір’ю розмістяться понад 150 творів мистецтва, на які вплинули найтрагічніші періоди в історії України.
Загалом на виставці зберуть роботи 41 митця та мисткині з усієї України: Марії Примаченко, Олександра Ройтбурда, Георгія Сенченка та Арсена Савадова, Антона Логова, Романа Мініна, Назара Білика, Альбіни Ялози, Рустема Скибіна та інших.
Поруч із ними будуть роботи з колекції Музею війни — картини українських художників радянського періоду, що зображали війну, її атмосферу, буденність та наслідки.
Виставку експонуватимуть у головному корпусі Музеї війни — у залах, де раніше була постійна експозиція, присвячена Другій світовій.
Символічне очищення музейного простору продовжує започатковану музеєм традицію переосмислення травматичного минулого України, віднаходячи в ньому національну ідентичність, — кажуть у Музеї війни.
Під час роботи виставкового проєкту проходитимуть тематичні екскурсії, лекції, воркшопи, дискусії, презентації, покази фільмів та літературні читання.
Виставка триватиме до кінця 2024 року.