У Києві з’явилася нова локація для прогулянок та відпочинку. На Оболоні офіційно відкрили Вільнюський сквер і пішохідний міст, які стали символом дружби та партнерства між столицями України й Литви.
Вільнюський сквер облаштували в частині парку на вулиці Прирічній. У відкритті взяли участь міський голова Києва Віталій Кличко, мер Вільнюса Валдас Бенкунскас та посол Литви в Україні Інга Станітє-Толочкєнє.

Однією з головних особливостей проєкту став новий пішохідний міст через заводь. Його створили за мотивами мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі.

Новий сквер і міст стали результатом співпраці Києва та Вільнюса. На реалізацію проєкту у 2026 році мерія литовської столиці за сприяння Центрального агентства з управління проєктами виділила 600 тисяч євро.
За словами Віталія Кличка, нова зелена зона символізує багаторічне партнерство двох міст та підтримку України з боку литовських друзів.

Після відкриття делегація прогулялася новим сквером та Оболонським островом до мосту «Хвиля».

Мер Києва також нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення Вільнюс неодноразово допомагав українській столиці. У 2023 році литовське місто передало Києву 20 генераторів, газові плити з балонами, батарейки, зарядні пристрої, ліхтарики та термоодяг, а також перерахувало 500 тисяч євро до благодійного фонду «Майбутній Київ».
Крім того, цього року мерія Вільнюса виділила ще 80 тисяч євро на закупівлю сонячних панелей для Київського пансіонату ветеранів праці.



