Історія Межигір’я: з минулого до сучасності від My-Kiev.com

Так сталося, що слово «Межигір’я» у більшості українців асоціюється зі злочинною владою та колишнім президентом країни — Януковичем. Розкіш, що межувала з божевіллям, вразила не одного свідка. Але мало хто знає, що історія цього місця розпочалася ще задовго до сучасних подій. Про це розповідає сайт My-Kiev.com.

Київська Русь та Межигір’я

Ще в далекому минулому на цьому місці з’явилася капличка, яка незабаром переросла у великий Свято-Преображенський чоловічий монастир. Встановити, хто точно дав наказ для освіти тут святині — з’ясувати поки що не вдалося.

Козаки та Межигір’я

У 16 столітті Межигір’я було справжнім релігійним центром і тоді його наважувалися порівнювати з Києво-Печерською Лаврою. Незабаром монастир був у прямому підпорядкуванні патріархату, а ще через деякий час приїжджав сюди патріарх зі Святої Землі — Феофан. Тим часом козаки винесли свою пропозицію Межигірській місцевості — стати монастирем для всієї Запорізької Січі. На той час лише церква та монастирі могли допомогти вберегти документи та важливі папери від знищення. Козаки стали активно вкладати власні кошти у розвиток монастиря для того, щоб після служби прийняти постриг.

Література та Межигір’я

На славну межигірську землю наприкінці 18-го століття мала прибути з візитом Катерина ІІ. Вона виявила бажання відвідати монастир та навіть запланувала точну дату поїздки. Але на жаль, за ніч до її прибуття тут все згоріло вщент. Пізніше історики почнуть говорити про те, що підпал організували самі ченці. Зроблено це було для порятунку бібліотеки, яка перебувала у монастирі Межигір’я.

Продуктивні сили Межигір’я

Так-так, крім релігійних та літературних напрямів тут знайшлося місце і для масштабного виробництва. Свого часу тут була одна з найкращих фабрик з виготовлення фаянсу. На готових виробах можна було бачити найвідоміші образи Пітера і Києва, і навіть сюжети байок Крилова. А на кожному готовому виробі стояв фірмовий знак «Київ».

Що ще цікавого відбувалось в Межигір’ї, чому воно свого часу було ще і культурним центром, та як стало резиденцією для політиків – читайте на My-Kiev.com.

Помилка бази даних WordPress: [Table 'placekyi_kyiv.wp5i_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp5i_comments.comment_ID FROM wp5i_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 8956 AND comment_parent = 0 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wp5i_comments.comment_date_gmt ASC, wp5i_comments.comment_ID ASC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Search this website